Sesja plenarna w Brukseli, 24-25 lutego 2010.

Co roku, poza dwunastoma sesjami w Strasburgu, Izba co kilka miesięcy obraduje w Brukseli.
W środę rozpocznie się dwudniowa sesja plenarna w Brukseli. W programie obrad i głosowań znalazły się między innymi reforma unijnej polityki rybołówstwa, sposoby na ułatwienie życia właścicielom mikroprzedsiębiorstw, nowelizacja budżetu Parlamentu po wejściu w życie traktatu z Lizbony oraz rezolucja w sprawie sytuacji na Ukrainie po wyborach prezydenckich.

Reforma polityki rybołówstwa: priorytety Parlamentu.
Parlament wypowie się w sprawie przyszłego modelu zarządzania sektorem rybołówstwa w UE. Sprawozdanie na ten temat zostanie przyjęte w czwartek. Społeczne, środowiskowe i ekonomiczne aspekty polityki rybołówstwa są równie ważne, wedle projektu sprawozdania. W najbliższych latach unijna polityka rybołówstwa zostanie dogłębnie zreformowana. Parlament zamierza w pełni wykorzystać nowe uprawnienia, które w tej dziedzinie daje mu Traktat Lizboński.


Mikro-przedsiębiorstwa: ograniczyć biurokrację.
Zmiana unijnych przepisów dotyczących księgowości mogłaby uwolnić mikroprzedsiębiorstwa od obowiązku sporządzania rocznych sprawozdań finansowych pod warunkiem, że państwa członkowskie zgodzą się wprowadzić ją w życie. Przedsiębiorstwa nadal musiałyby prowadzić rejestry wszystkich swoich transakcji handlowych oraz sytuacji finansowej, ale i tak mogłyby w sumie zaoszczędzić 6,3 miliarda euro rocznie. W czwartek głosowanie w Parlamencie.

Sytuacja na Ukrainie: Parlament przyjmie rezolucję.
Sytuacja na Ukrainie była przedmiotem debaty plenarnej na poprzedniej sesji Parlamentu. Odbyła się ona w kilka dni po zakończeniu wyborów prezydenckich w tym kraju. W rezolucji, która zostanie przyjęta w czwartek, posłowie prawdopodobnie ocenią przebieg wyborów, zwrócą uwagę na konieczność stabilizacji gospodarczej i politycznej, podkreślą konieczność wzmocnienia współpracy między Ukrainą a UE, między innymi w dziedzinie energetyki, i wypowiedzą się na temat umowy o ruchu wizowym.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):