Sesja plenarna w Strasburgu 8-11 lutego 2010.

Parlament głosuje w sprawie nowej Komisji Europejskiej. Głosowanie w sprawie nowej Komisji Europejskiej odbędzie się we wtorek 09.02.2010 po południu. Posłowie mogą zatwierdzić lub odrzucić w całości nowe kolegium komisarzy, którzy mają sprawować swe funkcje przez na najbliższych pięć lat. Posłowie będą także głosować nad rezolucją w sprawie nowego porozumienia o współpracy między obiema instytucjami oraz nad rezolucjami, w których grupy polityczne wyraża swe stanowiska odnośnie nowej Komisji.

Parlament oceni przygotowania do członkostwa w UE. Parlament Europejski najprawdopodobniej pozytywnie oceni starania poczynione w ubiegłym roku przez Chorwację i Byłą Jugosłowiańska Republikę Macedonii w ramach przygotowań do członkostwa w Unii Europejskiej. Parlament zwróci uwagę na niewielkie postępy poczynione przez Turcję na drodze do wypełnienia kryteriów kopenhaskich. Głosowanie nad rezolucjami i debata zaplanowane zostały na środę.

Debata w sprawie wykorzystywania skanerów do prześwietlania pasażerów na lotniskach. Posłowie oraz przedstawiciele Rady i Komisji Europejskiej będą debatować o wykorzystywaniu urządzeń prześwietlających pasażerów na lotniskach. Debata przewidziana jest w kilka tygodni po nieudanym zamachu na samolot lecący do Detroit i po tym, jak zarządy kilku lotnisk poinformowały o zastosowaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń do kontroli pasażerów i bagażu. Komisja Europejska opublikuje w najbliższych tygodniach opracowanie zawierające ocenę skutków stosowania skanerów na lotniskach.

SWIFT: Parlament zajmie stanowisko w sprawie kontrowersyjnego porozumienia. Do posłów należeć będzie ostatnie słowo w sprawie prowizorycznego porozumienia podpisanego przez ministrów 27 państw członkowskich dotyczącego wymiany informacji z USA o transakcjach finansowych. Porozumienie ma na celu ułatwić walkę z międzynarodowym terroryzmem. Odrzucenie porozumienia przez PE oznaczałoby, że starci ono moc prawną, a taką właśnie rekomendację przyjęła w czwartek komisja wolności obywatelskich.

Ukraina: debata i rezolucja na temat sytuacji po wyborach prezydenckich. Debata Parlamentarna na temat sytuacji na Ukrainie odbędzie się w środę z udziałem posłów powracających z Kijowa po drugiej turze wyborów prezydenckich w tym kraju. Parlament zagłosuje nad rezolucją na ten temat na następnej sesji plenarnej, w czwartek, 25 lutego.

Fundusze regionalne na budownictwo mieszkaniowe dla „zmarginalizowanych społeczności”. Środki na remonty i budowę nowych mieszkań, jako forma pomocy dla „zmarginalizowanych społeczności”, będą mogły pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Rozporządzenie w tej sprawie będzie głosowane w środę.

Zapobieganie zranieniom ostrymi narzędziami w sektorze szpitali i opieki zdrowotnej. Parlament Europejski wypowie się w sprawie porozumienia pomiędzy europejskimi partnerami społecznymi na temat zapobiegania zranieniom ostrymi narzędziami w sektorze szpitalnym, jednym z najczęstszych zagrożeń zdrowia pracowników służby zdrowia w całej UE.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):