Prawo i Sprawiedliwość nie miało wyboru (06.11.2010).

Foto. Rafał Kadłubowski 
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski powiedział w sobotę w Elblągu, że wykluczenie dwóch posłanek z tej partii było bolesne i przykre, ale konieczne. Jacek Kurski powiedział w Elblągu, że członkowie partii nie mogą podważać jej spoistości, szczególnie w czasie kampanii wyborczej. Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość nie miało wyboru. - Nie wolno, jak to określił prezes Jarosław Kaczyński, grać na porażkę i sztucznie windować aspiracji, żeby później powiedzieć, że coś się nie udało - podkreślił europoseł Jacek Kurski.


Jego zdaniem, twierdzenie Kluzik-Rostkowskiej, że jeśli PiS-owi nie uda się zdobyć 40 procent głosów w wyborach do sejmików, to będzie to klęska, było grą na rozprzężenie i demobilizację. Jacek Kurski uważa, że PiS w wyborach stać na poprawienie wyników sprzed 4 lat, gdy w sejmikach osiągnęło 25 procent. Jego zdaniem, w tym roku powinno być to w granicach przynajmniej 30-31 procent.

- Wykluczenie popularnych posłanek nie obniży szans na taki wynik, nie odbije się też na pracy parlamentarzystów - uważa Jacek Kurski.

Podkreślił, że choć z klubu PiS ubyły dwie posłanki, to przybyło 5 posłów Polski Plus.

Foto. Rafał Kadłubowski
Jacek Kurski gościł w Elblągu, by wesprzeć Jerzego Wilka - kandydata PiS na Prezydenta Elbląga.

Jacek Kurski odniósł się do wczorajszej (05.11.2010) debaty polityków PO w Elblągu, dotyczącej współpracy Elbląga z Gdańskiem. W spotkaniu uczestniczyć mieli prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (PO) i kandydat na prezydenta Elbląga Grzegorz Nowaczyk (PO).

- Mieliśmy wczoraj (05.11.2010) do czynienia z dosyć humorystycznym wydarzeniem, kiedy kandydat PO próbował budować swoją tożsamość w tych wyborach i swój program na podkreślaniu silnych związków Elbląga z Gdańskiem – mówi Jacek Kurski. - Wyrazem tego miała być spektakularna wizyta prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zdaniem Jacka Kurskiego, tak przeważnie kończą się deklaracje PO, bo... Adamowicz do Elbląga nie przyjechał. - Są mocni w gębie i słabi w działaniu – podsumował europoseł.

Jacek Kurski mówił, że skoro Adamowicz nie przyjechał a przyjechał Kurski, świadczy to o mocnych powiązaniach Jerzego Wilka, kandydata PiS-u z Trójmiastem, podobnie jak forsowanie sprawy przekopu Mierzei przez PiS.

- Swoje poparcie dla kandydatury Jerzego Wilka na prezydenta Elbląga, chcę wyrazić jako gdańszczanin - zaznaczył Jacek Kurski. - Nie przyjechał Adamowicz, ale przyjechał Jacek Kurski i myślę, że elblążanie widzą to jako znak poparcia Jerzego Wilka, naszego kandydata i naszej opcji politycznej, do silnych związków z trójmiastem.

Foto. Rafał Kadłubowski
Otwartość na współpracę z trójmiastem wyrażał także Jerzy Wilk, który zadeklarował chęć współpracy po wyborach z prezydentem Gdańska.

- Wierzę, że nasz kandydat Andrzej Jaworski wygra wybory w Gdańsku i będę mógł z nim współpracować. Przy pomocy europosła Jacka Kurskiego, będziemy mogli tą ścisłą współpracę nawiązać.

Jacek Kurski przytoczył także przykłady poparcia PiS, dla tworzenia szerokich związków Elbląga z Gdańskiem i z morzem.

- Świadczy o tym dorobek naszej partii w tym zakresie, czyli forsowanie przekopu Mierzei jako autonomicznego dostępu Elbląga do morza i przede wszystkim program kandydata Jerzego Wilka na prezydenta Elbląga - mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Jacka Kurskiego należy powstrzymać monopol władzy PO w kraju, która szkodzi już nie tylko demokracji, ale i portfelom obywateli.

- Trzeba spróbować tej władzy odebrać monopol na ostatnim szczeblu, jakim jest samorząd terytorialny. Stąd tak ważne, by w tych wyborach poparcie dla PiS, oznaczało poparcie dla realnej alternatywy wobec mających tendencje monopolistyczne rządów PO - wskazywał Jacek Kurski.

Jacek Perliński, kandydat PiS do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, zwrócił uwagę na słabe wykorzystanie możliwości ściągania środków unijnych - w porównaniu z Olsztynem Elbląg wypada słabo. Mówił, że do końca pierwszego kwartału Olsztyn otrzymał ponad połowę więcej środków unijnych na mieszkańca niż Elbląg.

Źródło: http://elblag.wm.pl/24558,Kurski-w-Elblagu-Prawo-i-Sprawiedliwosc-nie-mialo-wyboru.html oraz http://www.info.elblag.pl/26,19945,Kurski-promowal-kandydata-PiS-na-prezydenta-Elblaga.html
Foto. Rafał Kadłubowski www.info.elblag.pl
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):