Jacek Kurski objął honorowy patronat nad Olimpiadą Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Stefanie Wyszyńskim (29.10.2010).

29 października 2010 w Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju w Stoczku Klasztornym odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia. Wcześniej w szkołach ponadgimnazjalnych z całego powiatu przeprowadzono eliminacje, które wyłoniły spośród kilkudziesięciu uczestników jedenastu finalistów. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą dotyczącą zarówno życia, jak też nauki jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku, jakim był Prymas Wyszyński.

Nie przypadkowe było miejsce, w którym odbył się finał olimpiady. W Stoczku Klasztornym komuniści więzili Prymasa w latach 1953-54. W sanktuarium do chwili obecnej przetrwało dużo pamiątek z tamtego okresu. Jedną z atrakcji jest zachowana w oryginalnym stanie cela Prymasa Tysiąclecia i kaplica, w której się modlił.

Inicjatywa organizacji olimpiady wyszła od Posła Jacka Kurskiego, który objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem i ufundował dla zwycięzców sześć dwudniowych wycieczek do Brukseli. Pan Poseł był obecny na finale olimpiady i osobiście zaprosił sześcioro finalistów do Brukseli. Wycieczka odbędzie się wiosną przyszłego roku.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):