Zwracamy się do sojuszników, to nic niezwykłego (14.11.2010).

- Nie ma nic niezwykłego w tym, że polska opozycja zwraca się do swoich sojuszników - stwierdził europoseł Jacek Kurski (PiS) komentując plan wizyty Antoniego Macierewicza i Anny Fotygi w USA. Politycy opozycji mają poprosić Amerykanów o pomoc przy prowadzeniu smoleńskiego śledztwa. Europoseł odniósł się także do słów rzecznika rządu. - kliknij tutaj i oglądaj wywiad.

Zdaniem Jacka Kurskiego - polska opozycja jest bezradna wobec oddania śledztwa smoleńskiego Rosji. - De facto oddania, bo to Rosja pracuje na oryginałach, Rosja ma wrak, ma czarne skrzynki, dostęp do świadków, a Polska pracuje na kopiach - wylicza europoseł Jacek Kurski.

Jego zdaniem oddanie śledztwa krajowi, który ma oczywisty interes prawny i międzynarodowy w wykazaniu, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za tę katastrofę, jest przyczyną zwrócenia się do Amerykanów. - Nie ma w tym niczego niezwykłego, że polska opozycja zwraca się do swoich sojuszników - ocenił Jacek Kurski, który oświadczył też, że gołym okiem widać, że istotą sprawy jest błędne naprowadzanie pilotów, za co Rosja ponosi oczywistą odpowiedzialność.

- To normalne, że Polska zwraca się z pomocą w sprawie śledztwa smoleńskiego do sojuszników jakimi są Amerykanie - skomentował Jacek Kurski. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że słowa rzecznika rządu są niepoważne.

Anna Fotyga i Antoni Macierewicz do Stanów Zjednoczonych mają pojechać jeszcze w tym miesiącu. Była szefowa dyplomacji i szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej mają przekazać swoim republikańskim rozmówcom pismo od Jarosława Kaczyńskiego.

Wysłannicy PiS mają też rozmawiać m.in. na temat projektu rezolucji w sprawie powołania niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, którą w czerwcu zgłosił republikański kongresmen Peter King.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):