Jacek Kurski wygrał proces przeciwko "Faktowi", który będzie musiał przeprosić za pomówienie Jacka Kurskiego w swojej publikacji.

Jacek Kurski wygrał proces przeciwko "Faktowi", który będzie musiał przeprosić za pomówienie Jacka Kurskiego w swojej publikacji. Dziennik "Fakt" musi przeprosić europosła Solidarnej Polski Jacka Kurskiego za artykuł na jego temat z 2010 roku pod tytułem "Najbardziej leniwy poseł w Europie". Przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych europosła mają ukazać się na łamach dziennika oraz w jego internetowym wydaniu. Wyrok w tej sprawie zapadł w czwartek (2013.01.17) przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku. Media mają pełne prawo do wolności słowa, ale też odpowiedzialności za słowa, które przekazują do obywateli - uzasadnił Sąd. Sąd dodał, że w przypadku europosła Jacka Kurskiego dziennik "Fakt" podał jednak nierzetelne i niesprawdzone informacje. Zgodnie z wyrokiem Sądu, nie wolno używać, ani przytaczać tego określenia w stosunku do europosła Jacka Kurskiego, a opublikowanego w 2010 roku przez dziennik "Fakt".
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):