Komentarz do decyzji sądu ws. sędziego Tuleyi (2013.01.08).


Sędzia Igor Tuleya, wydając niski wyrok ws. kardiochirurga Mirosława G. i jednocześnie krytykując działania CBA oraz prokuratury, porównując je do metod z okresu stalinowskiego, złamał podstawowe kanony państwa prawa - powiedział na konferencji prasowej (2012.01.08) europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski. Sędzia Tuleya znieważył pamięć ofiar stalinizmu, odrzucił niemal wszystkie dowody i zeznania świadków pogrążających kardiochirurga Mirosława G., a także przesądził bez posiadania dowodów o winie CBA i prokuratorów prowadzących śledztwo. Dlatego powinien ponieść odpowiedzialność dyscyplinarną. Sędzia Tuleya dopuścił się rzeczy łamiących podstawowy kanon państwa prawa i przesądza o winie, mówiąc o stosowaniu metod stalinowskich. To sędzia Tuleya robi to, co przez lata zarzucano Zbigniewowi Ziobro w sytuacji w której jako prokurator generalny działał w imieniu społeczeństwa - powiedział Jacek Kurski. Sędzia Tuleya także nie dopełnił obowiązków wynikających z art. 304 kpk, który zobowiązuje funkcjonariuszy publicznych do niezwłocznego powiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Sędzia Tuleya najwyraźniej chciał wydać wyrok uniewinniający, o czym świadczy to, że odrzucał wszystkie zeznania i dowody podlegające ocenie sędziego, które przemawiały na niekorzyść doktora G.. Musiał uznać i uznał tylko te, które były twardymi zapisami wideo wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych przez doktora G. Tego odrzucić już nie mógł, bo okryłby się dożywotnią hańbą. Sędzia Tuleya wydał wyrok najmniejszy z możliwych, niekorespondujący z praktyką orzeczniczą wobec przestępstw korupcyjnych. Te wszystkie względy w naszym przekonaniu stanowią bazę do sformułowania wniosku o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Igora Tuleyi - powiedział Jacek Kurski i dodał, że wniosek ten ma rozwiać wszelkie wątpliwości ws. Mirosława G. i przywrócić zaufanie do wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Zobacz również:
1. Wielkie kłamstwo transplantacyjne zostanie zdemaskowane - powiedział europoseł Jacek Kurski w "Kropce nad i" w TVN24 (2013.01.07).
2. Wyrok to triumf i rehabilitacja Zbigniewa Ziobro - powiedział Jacek Kurski w "Faktach po Faktach" (2013.01.05).
3. Satysfakcję z wyroku sądu powinni mieć ci, którzy chcą by Polska była uczciwym krajem - powiedział Jacek Kurski w programie "Forum" (2013.01.04).
4. W świetle wyroku na dr. G. działania prokuratury i CBA były zasadne.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):