Satysfakcję z wyroku sądu powinni mieć ci, którzy chcą by Polska była uczciwym krajem - powiedział Jacek Kurski w programie "Forum" (2013.01.04).

Wyrok więzienia dla doktora G. to przywrócenie honoru Zbigniewowi Ziobro, jest to zwycięstwo Polski uczciwej, i jest to moralna i prawna satysfakcja dla byłego prokuratora generalnego pod rządami którego miano sformułować ten akt oskarżenia. Wreszcie Polacy usłyszeli, że człowiek którego noszono jako ofiarę IV RP jest po prostu łapownikiem i to nie jedno, trzy czy pięciokrotnym ale kilkudziesięciokrotnym. Europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski powiedział w programie "Forum" w TVP Info (2013.01.04), że niezawisły sąd uznał, że doktor G. jest winny popełnienia nie jednego czy dwóch ale szeregu czynów o charakterze korupcyjnym. Człowiek, który żąda pieniędzy, czy przyjmuje pieniądze od bardzo biednych ludzi, którzy dla ratowania swoich bliskich oddadzą wszystko co mają, to taki człowiek jak doktor G. i taki czyn jak przyjmowanie łapówek zasługuje na najwyższe potępienie. Satysfakcję z wyroku sądu powinni mieć ci, którzy chcą by Polska była uczciwym krajem. Bez tych działań prokuratury nie byłoby dzisiaj tego wyroku, nie byłoby nazwania zła złem. - Cieszę się, że po latach zwrócono wreszcie honor Zbigniewowi Ziobro i Solidarnej Polsce. To jest pewien punkt zwrotny w traktowaniu tych spraw - powiedział Jacek Kurski. Mirosław G. bardzo dobrze zarabiał ale mimo to nie wahał się brać pieniędzy od biednych pacjentów. Czy doktor G. powinien pozostać w zawodzie i nadal leczyć ludzi, Jacek Kurski postawił pytanie jak to się dzieje, że dostał on taki sam wyrok jak policjant, który wziąłby od kierowcy 50 złotych. Niestety są równi i równiejsi - powiedział Jacek Kurski. Ten wyrok to zła wiadomość dla tych, którzy chcą, by Polska była skorumpowanym krajem, ten wyrok to zła wiadomość dla tych, którzy uważają, że biedni muszą oddawać swoją rentę, pensję, zastawiać zegarki bądź obrączki w lombardzie, by trafiać do szpitala po to, by ratować zdrowie lub życie. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Forum" na TVP Info z udziałem europosła Jacka Kurskiego (2013.01.04).
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):