Świat międzynarodowy musi wiedzieć, że na tym Putin nie poprzestanie. Trzeba użyć wszelkich możliwości ekonomicznych, żeby rzucić Putina na kolana - powiedział Jacek Kurski w TVN24 (07.03.2014).

- Wiele zależy od społeczności międzynarodowej. Jeżeli społeczność międzynarodowa pozwoli Putinowi przejąć Krym, de facto bez konsekwencji, bo dotychczasowe konsekwencje są niestety ciągle symboliczne, a nie realne, to będzie to fatalny błąd pokazujący, że nic społeczność międzynarodowa nie zrozumiała z lekcji lat trzydziestych kiedy tak naprawdę bez egzaltacji oczywiście, ale zachowanie Hitlera w 1938 roku niczym się nie różniło od zachowania Putina teraz - powiedział europoseł Jacek Kurski w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 (07.03.2014). - Jeżeli Ameryka i Unia na to pozwolą, a do tej pory de facto pozwalają, to Krym będzie Rosyjski - ocenił wiceprezes Solidarnej Polski. - Planem Putina ogłoszonym w 2005 roku, tym słynnym tekstem, że "największą geopolityczną tragedią XX wieku był rozpad związku radzieckiego" była oczywiście maksymalna odbudowa imperium w granicach dawnego ZSRR i państw podległych. Perłą w koronie, czy warunkiem sine qua non, tego planu była Ukraina - ocenił. - Świat międzynarodowy musi wiedzieć, że na tym Putin nie poprzestanie i jeżeli mu się pozwoli zdobyć Krym to będzie chapał kolejne dawne kraje Związku Radzieckiego, czy kolejne obwody Ukrainy - zwrócił uwagę. - Odpowiedź świata zachodniego musi być bardzo zdecydowana. Trzeba użyć wszelkich możliwości ekonomicznych, żeby rzucić Putina na kolana - podsumował europoseł Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 (07.03.2014). Źródło audio: www.tvn24.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):