Zachowanie Władimira Putina przypomina zachowanie Adolfa Hitlera z 1938 i 1939 roku - stwierdził Jacek Kurski na antenie TVN24 (05.03.2014).

Zachowanie Władimira Putina przypomina zachowanie Adolfa Hitlera z 1938 i 1939 roku - stwierdził europoseł Jacek Kurski w programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 (05.03.2014). Wtorkowa konferencja prezydenta Rosji, na której odniósł się do sprawy Ukrainy, pokazała, że ma on problemy z psychiką. - Była potwierdzeniem jego całkowitej nieobliczalności - powiedział wiceprezes Solidarnej Polski. Jacek Kurski powiedział, że dziwi go "ulga" Zachodu po konferencji Putina, dlatego, że Zachód nic nie zrozumiał z historii i kontynuuje błędy poprzedników. - Mam wrażenie, że gdyby ta galeria światowych przywódców, na czele z Obamą, żyła 70 lat temu, to dokładnie powtórzyłoby się to, co się wtedy wydarzyło - powiedział. - Dlatego, że nie ma żadnej różnicy i egzaltacji w porównaniach Putina 2014 z Hitlerem 1938. Pamiętajmy, że Hitler w 1938 to jest jeszcze Hitler bez Holokaustu, to Hitler awanturnik, któremu trzeba dawać coś, aby się od nas odczepił - dodał. Świat nie powinien był odetchnąć z ulgą, tylko dlatego, że Putin nie wypuścił na Waszyngton bomby atomowej. - Ta konferencja była potwierdzeniem jego całkowitej nieobliczalności, szaleństwa, on ma coś najwyraźniej z psychiką - stwierdził. Konferencja Putina, jako człowieka, który pogwałcił prawo międzynarodowe i dokonał niczym nieuzasadnionej agresji na sąsiednie państwo, była skandaliczna. Potrzebna jest na to zdecydowana odpowiedź Zachodu, a nadal jej nie ma. - Powinny choćby nastąpić ruchy sił NATO w krajach graniczących z Rosją i Ukrainą. To jest wtedy punkt wyjścia do rozmowy z Putinem, pokazanie siły i determinacji NATO, który jest dziś bardziej klubem dyskusyjnym niż sojuszem militarnym - stwierdził Jacek Kurski i przyznał, że tęskni za czasami, kiedy na czele USA stał Ronald Reagan. - To był człowiek, który wiedział, jak w takich sytuacjach reagować - zaznaczył. Dziś świat futruje kasą nieobliczalnego człowieka, który zachowuje się, jak mały Hitler i atakuje niewinne kraje. - Trzeba ekonomicznie rzucić Putina na kolana - ocenił europoseł Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 (05.03.2014). Źródło: www.tvn24.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):