"Zawód Mama", pomoc dla kobiet-przedsiębiorców, ochronę i aktywizację zawodową kobiet 50+, bezpieczeństwo gwarantowane przez zaostrzenie prawa i realną opiekę zdrowotną, to tylko niektóre z tez programu Solidarnej Polski dla Kobiet.

W Dniu Kobiet, 8 marca w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Wielka Konwencja Kobiet Solidarnej Polski. Nasze członkinie i sympatyczki przedstawiły program Solidarnej Polski dla Kobiet, projekt ustawy wprowadzający tzw. "Zawód Mama", pomoc dla kobiet-przedsiębiorców, ochronę i aktywizację zawodową kobiet 50+, bezpieczeństwo gwarantowane przez zaostrzenie prawa i realną opiekę zdrowotną, to tylko niektóre z tez programu Solidarnej Polski dla Kobiet. Kobiety stanowią ponad 50% populacji w Polsce, jednak ich aktywność zawodowa, społeczna i polityczna pozostaje na zdecydowanie niższym poziomie niż mężczyzn. Jest też niższa niż w większości krajów Unii Europejskiej. Mniejsza aktywność zawodowa kobiet skorelowana jest z niższym poziomem uczestnictwa w życiu publicznym, zarówno na szczeblu lokalnym jak i centralnym, a także w biznesie. Aby zmienić ten stan rzeczy konieczna jest zmiana polityki państwa, która powinna zmierzać do wyrównywania szans społecznych i politycznych kobiet i mężczyzn w Polsce. Propozycje takich rozwiązań zawiera program Solidarnej Polski dla Kobiet.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):