Lech Kaczyński wygra wybory prezydenckie.

Jacek Kurski nie miałby nic przeciwko temu, by w przyszłości w PiS przeprowadzono prawybory. – To jest z pewnością pomysł ciekawy – powiedział (27.03.2010) na antenie radia RMF europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Jacek Kurski wierzy, że Lech Kaczyński wygra wybory prezydenckie.

Jacek Kurski uważa, że prawybory w PiS to ciekawy pomysł, ale dopiero za cztery lata. – Szef partii został wybrany raptem trzy tygodnie temu na czteroletnią kadencję, w związku z czym ten pomysł będzie aktualny za kilka lat, na następną kadencję, ja nie mam nic przeciwko temu. Polityk zaznaczył jednak, że pomysł ten mógłby się nie sprawdzić w przypadku jego partii. – Jak znam polski mainstream, to jakby prawybory robił PiS, to by się śmiano, a jak robi je Platforma, to jest "ą, ę, bułkę przez bibułkę.

Niska frekwencja w prawyborach w Platformie to – według Kurskiego – znak, że nawet członkowie PO „czuli fałszywość, reżyserię i pewien pic". – Szef rządu niczym Putin namaszcza dwóch kandydatów na Miedwiediewa i nie ma tak naprawdę żadnej wolności, żadnego wyboru - nikt inny się nie może zgłosić; nie może zgłosić żadnych dodatkowych pytań – twierdzi eurodeputowany.

Europoseł nie przejmuje się niskimi notowaniami Lecha Kaczyńskiego w sondażach. - Myśmy nigdy nie wygrywali w sondażach. Lech Kaczyński nie wygrał żadnego oficjalnego sondażu w 2005 roku - żadnego. Dopiero, gdy wygrał wybory, sondaże na chwileczkę się odblokowały. Sondaże to nie jest nasza domena, nie jesteśmy w mainstreamie, nie jesteśmy poprawni politycznie, stawiamy takie interesy, które są bardzo kłopotliwe dla wielu środowisk. Za to się płaci sporą cenę.

Zapytany, czy czuje się odsunięty na boczny tor w polityce, Kurski kategorycznie zaprzeczył – Zawsze jest tak, że fajnych ludzi się atakuje, szczególnie w PiS – powiedział.

RMF, im
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):