Sesja plenarna w Strasburgu, 8-10 marca 2010.

Przyszły kształt unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa to jeden z głównych tematów sesji plenarnej w Strasburgu, 8-10 marca. Izba może też wezwać do podjęcia niezależnego śledztwa w sprawie doniesień o łamaniu praw człowieka podczas ostatniego konfliktu w Strefie Gazy. Posłowie będą głosować nad raportem z misji ONZ do Palestyny. Bardzo prawdopodobne, iż posłowie zwolnią też najmniejsze firmy z obowiązku sporządzania rocznych sprawozdań finansowych. Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii.

UE powinna mieć większą autonomię w podejmowaniu strategicznych dla siebie decyzji oraz prowadzić zdecydowaną, skuteczną politykę zagraniczną, obronną i bezpieczeństwa. W Strasburgu odbędą się dwa głosowanie w tej sprawie.


Konflikt w Strefie Gazy: konkluzje raportu Goldstone'a.
Europosłowie wypowiedzą się w sprawie uchwały dotyczącej raportu z misji ONZ wyjaśniającej sprawę konfliktu w Strefie Gazy.


Białoruś: sytuacja społeczeństwa obywatelskiego i mniejszości narodowych.
Europosłowie ocenią sytuację mniejszości narodowych i stan demokracji na Białorusi. Polska zdecydowała się niedawno zamknąć swoje granice dla przedstawicieli władz białoruskich zamieszanych w represjonowanie polskiej mniejszości w ich kraju. Rezolucja w tej sprawie zostanie poddana głosowaniu w środę po południu.


Głosowanie nad projektem "strategii UE 2020" i nad pomocą dla Grecji.
Pomoc dla Grecji i stanowisko w sprawie planowanej "strategii 2020" będą poddane głosowaniu Parlamentu.

Lepsza ochrona dla turystów w UE: zmiany w pakiecie prawnym dotyczącym podróży.
Komisja przedstawi posłom projekt nowelizacji dyrektywy z 1990 roku dotyczącej podróży zorganizowanych. Jej celem jest ochrona praw konsumentów organizujących swoje wakacje za pośrednictwem biura podróży.
Rekompensaty należne pasażerom w przypadku ogłoszenia upadłości linii lotniczych to jeden z punktów, na które Parlament wielokrotnie już zwracał uwagę Komisji, zwłaszcza po ostatniej serii bankructw w sektorze tanich lotów.
Turyści coraz częściej organizują sobie swój urlop samodzielnie, najczęściej za pośrednictwem internetu. W ostatnich dwóch latach, co czwarta osoba przygotowywała swój własny "wakacyjny pakiet", wybierając dwie lub więcej usług (np. rezerwacja lotu i hotelu) z różnych źródeł. Znowelizowana dyrektywa ma na celu dostosowanie prawa do rzeczywistej sytuacji na rynku poprzez uwzględnienie nowych rodzajów usług.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):