Sesja plenarna w Brukseli, 24 i 25 marca 2010.

W środę i w czwartek 24-25 marca 2010r. Parlament Europejski zbiera się na sesji plenarnej w Brukseli. Posłowie zajmą się budżetem UE na 2011 rok uwzględniając wpływ Parlamentu na kształtowanie unijnej dyplomacji. Ocenią też na półmetku "perspektywę finansową" UE. Izba zajmie się rolą Europejskiego Banku Centralnego i stanem finansów publicznych w czasie kryzysu. Posłowie wybiorą wiceprzewodniczącego EBC. Inicjatywa obywatelska, czarna lista linii lotniczych i oznakowanie produktów rolnych to kilka innych tematów sesji.

Budżetowe priorytety Parlamentu na 2011 rok.
Wpływ Parlamentu na kształtowanie unijnej dyplomacji i średniookresowa ocena obecnej "perspektywy budżetowej" znalazły się wśród priorytetów wymienionych w projekcie parlamentarnego sprawozdania na temat budżetu UE 2011. Głosowanie nad rezolucją przewidziano na czwartek.

Strefa euro w czasach kryzysu.
Skuteczność polityki Europejskiego Banku Centralnego i mianowanie nowego wiceprzewodniczącego tej instytucji, sytuacja strefy euro i stan finansów publicznych w czasach kryzysu będą przedmiotem debaty i trzech głosowań.

Wiosenne posiedzenie Rady Europejskiej.
Działania antykryzysowe i unijna stratega wzrostu i zatrudnienia na najbliższych dziesięć lat będą przedmiotem posiedzenia szefów państw i rządów 25 i 26 marca. Parlamentarna debata na ten temat odbędzie się w przeddzień unijnego szczytu.

Obywatele będą współtworzyć unijne prawo.
Zebranie miliona podpisów obywateli Unii z kilku krajów jest potrzebne, by wezwać Komisję Europejską do przedstawienia projektu legislacyjnego w dziedzinie, w której ludzie chcą zmiany prawa. Inicjatywę obywatelską ustanowił traktat z Lizbony. Parlament domaga się przepisów wykonawczych koniecznych, by prawo to stało się rzeczywistością. Debata zaplanowana jest na środę.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):