Jacek Kurski walczy o uczciwość informacji (16.07.2010).

Jacek Kurski wypowiada wojnę nieuczciwym reklamom samochodów. Europoseł domaga się, by Komisja Europejska skończyła z fikcyjnymi informacjami o spalaniu paliwa przez nowe samochody. Bo w prospektach firmy piszą, że auto pali dużo mniej, niż w rzeczywistości.

Każdy, kto kupił nowe auto, zdziwił się po pierwszym tankowaniu. Bo zamiast niskiego spalania, którym mamili producenci w reklamach i oficjalnych danych technicznych, samochód zużył dużo więcej paliwa. Koncerny nie testują bowiem auta w prawdziwej jeździe, a używają specjalnych urządzeń pomiarowych.

Pomiary wykonywane wg normy określonej w europejskiej dyrektywie 93/116/EC są szczególnie korzystne dla samochodów z napędem hybrydowym. Dlatego właśnie hybryda, która według producenta zużywa 5 l/100 km, w rzeczywistości często potrafi spalić nawet dwa razy więcej.

W obronie oszukiwanych klientów wystąpił europoseł Jacek Kurski, który chce by Komisja Europejska zmieniła dyrektywę, która opisuje, jak mierzyć zużycie paliwa. A także, by urzędnicy europejscy zmusili firmy by te podawały, ile tak naprawdę spalają samochody w ruchu ulicznym przy średnim obciążeniu.

Źródło: Interia
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):