Tolerancja nie oznacza przyzwolenia na każdą odmienność (16.07.2010).

- Przyjechałby Pan do Warszawy na EuroPride? - pytał europosła Jacka Kurskiego w TOK FM Jacek Żakowski. - Nie przyjechałbym. W tym czasie mam zajęcia bliższe mojemu sercu. Nie widzę potrzeby uczestniczenia w EuroPride - odpowiadał Jacek Kurski. - W sobotę będę w Gdańsku na pogrzebie ks. Jankowskiego - odpowiedział europoseł Jacek Kurski.

Czy to, że polscy konserwatyści nie pójdą na paradę oznacza, że są zacofani w stosunku do swoich brytyjskich kolegów, skoro jeden z ministrów konserwatywnego rządu Wlk. Brytanii przyjeżdża na tę paradę? - dopytywał Jacek Żakowski. - Jeszcze kilkadziesiąt lat temu brytyjscy konserwatyści byli za karaniem gejów, teraz się bardzo zmienili - doprecyzował publicysta. - Jesteśmy inni od brytyjskich konserwatystów, ale to nie znaczy, że nie możemy wspólnie działać na polu europejskim - odpowiedział europoseł Jacek Kurski. - Jesteśmy tolerancyjni dla wszelkich odmienności, ale tolerancja nie musi oznaczać przywiązanie do afirmacji i ostentacji - dodał.

- Tożsamość Prawa i Sprawiedliwości jest jednoznaczna: tolerancja dla odmienności, natomiast brak akceptacji dla przesadnej afirmacji i ostentacji - mówił Jacek Kurski. - Głównym problemem modernizacji Polski w Europie jest nadrabianie cywilizacyjne, wyrównywanie szans, walka o fundusz spójności - wymieniał Jacek Kurski. - Jesteśmy inni od konserwatystów brytyjskich. Nie zgadzam się, że głównym wyzwaniem modernizacji europejskiej powinno być EuroPride - dodał.

Według Jacka Kurskiego Polacy głosujący za akcesją do UE oczekiwali, żeby władze Polski skutecznie walczyły i wykorzystywały pieniądze z Unii. - Nie wiem, dlaczego ta modernizacja kulturowa jest absolutyzowana. Uważam, że polska tożsamość i tradycja jest modelem dobrym do bronienia w Europie. Dla nas UE to szansa na wyrównanie, żebyśmy byli Europejczykami, żeby była wymiana kapitału, możliwość podróży. To jest Europa, a nie koniecznie przeszczepianie za wszelką cenę różnych prądów kulturowych. Europa powinna być również poszanowaniem polskiej odmienności kulturowej – podsumował europoseł Jacek Kurski.

Źródło: Tokfm
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):