Jarosław Kaczyński jest atakowany za niezwykłą szlachetność (16.07.2010).

- Jarosław Kaczyński jest atakowany za to, że przez trzy miesiące zachowywał niezwykłą szlachetność i powściągliwość – mówił europoseł Jacek Kurski w TVN24 (16.07.2010). - Kampania nie może unieważniać żądań i imperatywu wyjaśnienia katastrofy – podkreślił europoseł Jacek Kurski.

Jacek Kurski mówił, że był przeciwnikiem milczenia PiS w sprawie katastrofy w czasie kampanii prezydenckiej. - Jarosław Kaczyński jest atakowany za to, że przez trzy miesiące zachowywał niezwykłą szlachetność i powściągliwość – stwierdził Jacek Kurski. - Dla mnie żaden interes wizerunkowy nie przemawiał za tym, żeby tego od razu nie podnieść. I jest wielką szlachetnością, że Jarosław Kaczyński wraca do tej sprawy dopiero teraz. Kampania nie może unieważniać żądań i imperatywu wyjaśnienia katastrofy.

Europoseł Jacek Kurski odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że „prezydent był przedmiotem zupełnie niebywałego, obrzydliwego, odrażającego moralnie ataku ze strony różnych sił. Jeśli ktoś tych faktów ze sobą nie łączy, jak sądzę popełnia daleko idący błąd, albo ma jakieś kłopoty z myśleniem".

Jacek Kurski uważa, że ostre słowa prezesa są całkowicie uzasadnione. - Przywołał atmosferę nienawiści i nagonki na Lecha Kaczyńskiego, którą moim zdaniem można przyrównać do atmosfery nagonki na prezydenta Narutowicza. To był jeden wielki niesprawiedliwy atak - stwierdził.

Europoseł zaznaczył, że sprawa obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej była rozgrywana politycznie przez rząd. - Prowadzono tak politykę, żeby rozdzielić te obchody, żeby się ścigać i na tym polu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Być może nie doszło by do dramatu, gdyby nie atmosfera rozdzielonych obchodów – dodał europoseł Jacek Kurski.

- Nikt nie mówi o bezpośredniej odpowiedzialności Donalda Tuska, to byłby nonsens. Ale jest on odpowiedzialny za atmosferę przed katastrofą, za niegodne ataki na prezydenta, też za porażkę śledztwa i oddanie go Rosji - dodał europoseł Jacek Kurski.

Źródło: Wprost.

16.07.2010. godz. 19.30. TVN24 "Fakty po Faktach".
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):