Popełnił dwa kardynalne błędy, kunktatorstwo i zachowawczość - powiedział Jacek Kurski w programie TVN24 "Kawa na ławę" (2012.06.17).

Mecze z Grecją i Rosją można było wygrać. Mam pretensje, że Smuda nie zaryzykował - mówił Jacek Kurski w programie TVN24 "Kawa na ławę". - Fakty są takie: mieliśmy najsłabszą grupę, zajęliśmy ostatnie miejsce, zremisowaliśmy dwa mecze i strzeliliśmy dwie bramki. Ta drużyna była pierwszą od paru lat, która miała papiery na to, żeby z grupy wyjść, pomimo pewnych strukturalnych słabości: ta lewa obrona fatalna, Boenish, który plątał sobie tam nogi... - mówił lider Solidarnej Polski. - Brak playmakera, takiego jak Lotar Mateos kiedyś w Niemczech, brak strukturalny, Polański chwilami próbował to pełnić - wymieniał dalej Jacek Kurski. - Widzę jednak błędy Franciszka Smudy, którego osobiście bardzo lubię, uważam go za charyzmatycznego trenera, który odnosił sukcesy w niektórych klubach, tym niemniej moim zdaniem popełnił dwa kardynalne błędy - kunktatorstwo i zachowawczość. Z meczu z Grecją, kiedy się prowadzi 1:0 i jest przerwa, ma się przewagę jednego zawodnika przez praktycznie cały mecz, nie ma prawa taki trener puścić takiego meczu. Trzeba wtedy zrobić zmiany, zagęścić strefę obronną, puścić jednego do przodu, skąd strzeliłby drugą bramkę Grecji, i wygrać ten mecz - stwierdził Jacek Kurski. - Wczoraj był test prawdy, bo w połowie meczu Czesi dowiedzieli się, że muszą wygrać. Do tej pory wystarczał im remis, ale po strzeleniu przez Grecję bramki Rosji musieli wygrać. I tu życie pokazało "sprawdzam" naszej drużynie i w konfrontacji cios za cios z Czechami po prostu przegraliśmy. I druga połowa to był już powrót do tej polskiej niemocy z czasów Engela czy Beenhakkera - mówił Jacek Kurski. - O ile z Grecją i Rosją były przebłyski i można było te mecze wygrać, to już z Czechami było fatalnie w drugiej połowie. I ja mam pretensje o to, że trener Smuda nie zaryzykował ani z Grecją, ani z Rosją wygrania tamtych meczów. Rosja, gdy wypuścić agresora i się ich docisnęło, była na deskach, oni się po prostu słaniali, a trener grał na czas z Rosją, broniąc 1:1 - powiedział Jacek Kurski Źródło tekstu: www.gazeta.pl. Zobacz również: "Lato powinien odejść, trzeba zrobić porządek w PZPN".
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).