Stanowczo protestuję przeciwko udziałowi polskiego premiera w gloryfikowaniu osoby znanej ze skrajnie antypolskiego działania. Jacek Kurski w audycji "7 Dzień Tygodnia" Radio ZET (2012.06.03).

- Premier przyjął nagrodę im. Walthera Rathenau, człowieka, który był architektem sowiecko-niemieckiego paktu z Rapallo, a Rapallo było prefiguracją późniejszego paktu Ribbentrop-Mołotow. Po Wersalu w Republice Weimarskiej nie było polityków propolskich - mówił na antenie Radia ZET w audycji "7 Dzień Tygodnia" (2012.06.03) wiceprezes Solidarnej Polski, europoseł Jacek Kurski. - Przyjmowanie tego typu nagrody jest wielkim kryzysem polonizmu i otwieraniem serialu, którego finałem jest Barack Obama oskarżający Polaków o mordowanie Żydów – powiedział Jacek Kurski. 31 maja 2012 premier Donald Tusk przyjął w Berlinie nagrodę im. Walthera Rathenaua. Warto jednak podkreślić, że ta nagroda przyznawana jest na cześć niemieckiego polityka, byłego ministra spraw zagranicznych Republiki Weimarskiej, ważnego dla Niemiec demokratę, który jednak był znany z antypolskich wypowiedzi i kwestionowania prawa do istnienia naszego państwa. Ten polityk nie wyobrażał sobie Polski jako niepodległej, jako sąsiada Niemiec i krytycznie oceniał zapowiedź utworzenia Królestwa Polskiego. W 1922r. podpisał układ w Rapallo z Rosją Radziecką- niezwykle niebezpieczny i wymierzony również w Polskę. Ten pakt stał się trwałym symbolem współdziałania polityki Niemiec i Rosji przeciw Polsce. Solidarna Polska mając pełną świadomość, jak duże znaczenie mają podobne gesty dyplomatyczne, będące elementem świadomie prowadzonej polityki zagranicznej - stanowczo protestuje przeciwko udziałowi polskiego premiera w gloryfikowaniu osoby znanej ze skrajnie antypolskiego działania. Tym bardziej, że zależy nam na dobrej współpracy z Niemcami, szczególnie w sferze gospodarczej. Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji Radia ZET "7 Dzień Tygodnia" (2012.06.03).
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):