Apel do Rady Miasta Stołecznego Warszawy (14.11.2013).

Warszawa, dnia 14 listopada 2013 roku.

Apel do Rady Miasta Stołecznego Warszawy

W związku z kolejnym przypadkiem spalenia tzw. tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie zwracamy się z propozycją, aby w porozumieniu z autorką tej instalacji Rada Miasta zdecydowała o zmianie jej wyglądu. Proponujemy zmienić kolorystykę "tęczy" na biało-czerwoną, aby uniknąć szkodliwych kontrowersji wokół aksjologicznej wymowy dotychczasowej instalacji.

Biało-czerwona tęcza doskonale wpasuje się w otoczenie pl. Zbawiciela i będzie przypominać o radosnych momentach w historii Polski i Warszawy. W mediach społecznościowych pojawiło się już wiele propozycji jak uczynić instalację bardziej przyjazną Warszawiakom, a najlepiej ocenianą jest właśnie idea biało-czerwonego łuku.

"Tęcza" w obecnym kształcie była już w przeszłości wielokrotnie obiektem czynnych protestów wobec jej przesłania, a każdorazowe jej zniszczenie w wyniku aktów wandalizmu, które potępiamy, i na które, żeby było jasne, w żadnym wypadku nie ma zgody - w praktyce oznacza wyłącznie dodatkowy zarobek dla autorki i wykonawców.

Ze względu na kontrowersje wokół instalacji, przy całym szacunku dla osób, które popierają i utożsamiają się z jej przesłaniem, proponujemy w wypadku podtrzymania przez panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz decyzji o odbudowaniu instalacji w dotychczasowej kolorystyce, aby kosztami tej odbudowy nie obarczać warszawskich podatników, lecz uczynić to z pieniędzy pochodzących z publicznej zbiórki. W ten sposób będzie można się przekonać ile osób tak naprawdę chce pozostawienia "tęczy" w obecnym kształcie.

Z poważaniem 
Solidarna Polska Warszawa

/-/ Jacek Kurski, pełnomocnik
poseł do Parlamentu Europejskiego
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):