Wystąpienie Jacka Kurskiego w Parlamencie Europejskim ws. Europejskie ugrupowanie współpracy terytorialnej (A7-0309/2013).

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej jest niezwykle ważnym instytucją mającą upowszechnić, ale także ułatwić współpracę transgraniczną. Brak uproszczonej procedury w wydawaniu zezwoleń na utworzenie EUWT zniechęcało potencjalnie zainteresowane podmioty do tworzenia tych instytucji. Dlatego należy pozytywnie oceniać zmiany w postaci milczącego przyznania zgody na utworzenie EUWT po sześciomiesięcznym terminie danym państwom na zbadanie wniosku. Bardzo ważnym rozwiązaniem jest również odbiurokratyzowanie procedur oraz wprowadzenie podziału na statut i konwencje i zróżnicowania procedur konstytuowanie się każdego z nich. EUWT ma bardzo duże znaczenie w takich strategicznych dziedzinach współpracy jak transport, edukacja, energia czy zdrowie. Kolejną ważną pozytywnie ocenianą zmianą jest doprecyzowanie warunków uczestnictwa krajów trzecich w ugrupowaniu, co z w zdecydowany sposób zachęca do współpracy. Przegląd rozporządzenia ma również niebagatelne znaczenie dla umacniania zasady pewności prawa, która z kolei sama w sobie jest zachęta do współpracy dla partnerów gospodarczych.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):