Nie rozwiążemy tego problemu bez kary bezwzględnego więzienia czy konfiskowania samochodów. Jesteśmy też za tym, by odbierać samochody po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 50 km/h - powiedział Jacek Kurski w TVP2 (13.01.2014).

Na 171 tyś. pijanych kierowców w 2013 roku do więzienia trafiło 517, to jest 3 promile! Tylu z całej ich populacji ile niektórzy mieli we krwi alkoholu. Reszta nieosądzona, albo wyroki w zawieszeniu. To główny powód tej plagi w Polsce: totalna bezkarność - powiedział europoseł Jacek Kurski w programie "Tomasz Lis na żywo" (13.01.2014). Zdaniem Jacka Kurskiego do ostatniego wypadku w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca zabił 6 osób, "mogłoby nie dojść, gdyby w kwietniu przyjęto projekt Solidarnej Polski dotyczący tego, że za takie przypadki albo jest twarde więzienie, albo konfiskata samochodu". - Ten facet był recydywistą - podkreślił. Statystyki już raz się poprawiły po wprowadzeniu 24-godzinnych sądów. - Jeżeli facet w białym kołnierzyku znika na 3 dni, wszyscy z pracy wiedzą, że facet trafił na dołek. Dla wielu to jest trauma, że część z tych gości nie wraca do przestępstw. 40 tys. mniej przestępstw. 1 tysiąc ciężkich wypadków drogowych mniej - mówił. - Gdyby to nie było 1 stycznia, tragedia w Kamieniu Pomorskim byłaby odnotowana, ale nie byłaby tak głośnia. Może dzięki temu weźmiemy się za ten problem - mówił. - Tylko 3 promile kierowców, którzy zostali złapani na jeździe po pijanemu było osadzonych - stwierdził. - Za dużo wyroków w tego typu sprawach jest wydawanych w zawieszeniu - ocenił. - Obowiązkowy alkomat z immobilizerem powinien być dla recydywistów. Ale nie rozwiążemy tego problemu bez kary bezwzględnego więzienia czy konfiskowania samochodów. Jesteśmy też za tym, by odbierać samochody po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 50 km/h - powiedział Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Tomasz Lis na żywo" w TVP2 (13.01.2014) - Jacek Kurski w drugiej części programu, od 24 minuty programu. Źródło: www.tvp.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):