W wyniku zorganizowanych wyjazdów przedstawicieli unijnych instytucji może zostać sformułowana korzystniejsza oferta dla Ukrainy, która będzie rozbudzała europejskie aspiracje Ukraińców w rozsądny sposób - powiedział Jacek Kurski w "Pulsie Trójki" (27.01.2014).

We wtorek 28.01.2014 do Kijowa pojedzie delegacja Parlamentu Europejskiego, która spotka się m.in. z ukraińskim prezydentem i premierem, a także z liderami opozycji. Gość audycji "Puls Trójki", europoseł SP Jacek Kurski, który będzie jednym z delegatów, powiedział, że jego zdaniem głównym celem misji powinno być podjęcie takich działań, aby "wybory prezydenckie na Ukrainie, kiedykolwiek się odbędą, były wolne, demokratyczne, uczciwe i niesfałszowane". - By Ukraińcy wybrali prezydenta, który zdecyduje, w którą stronę Ukraina powinna się rozwijać. Nic więcej Europa nie może w tym momencie zrobić - ocenił Jacek Kurski w audycji "Puls Trójki" (27.01.2014). Zapytany, czy wizyty na Majdanie różnych europejskich polityków w ogóle mają sens, odpowiedział, że tak, ale pod pewnymi warunkami. W ocenie Jacka Kurskiego sensowne są zorganizowane wyjazdy przedstawicieli unijnych instytucji, "bo w ich wyniku może zostać sformułowana korzystniejsza oferta dla Ukrainy, która będzie rozbudzała europejskie aspiracje Ukraińców w rozsądny sposób". Zaznaczył jednak, że - źle się stało, że niektórzy polscy politycy na kijowskim Majdanie, reprezentujący tak PO jak i PiS, bez jakichkolwiek podstaw rozbudzali nadzieje Ukraińców na szybkie zbliżenie z Unią Europejską. Taka polityka wbrew faktom, prowadziła do radykalizacji protestujących w Kijowie i niepotrzebnie zaostrzała konflikt - ocenił europoseł Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski i wiceprzewodniczący grupy EFD w Parlamencie Europejskim. Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji "Puls Trójki" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia (27.01.2014). Źródło: www.polskieradio.pl.
Zobacz również: Jacek Kurski m.in. o sytuacji na Ukrainie w "Rozmowie Kontrolowanej" na antenie Radia Gdańsk (23.01.2014).
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):