To wpisywałoby się w ten fatalny serial Platformy Obywatelskiej i totalnego sabotażu w sprawie ustawy dotyczącej izolowania groźnych przestępców - powiedział Jacek Kurski w TVN24 (19.01.2014).

- Jest jakaś wojna między Halickim a Biernackim. Jeśli to prawda, że Halicki przesyłał jakieś poprawki, które miałyby opóźnić wejście tej ustawy, to wpisywałoby się w ten fatalny serial Platformy Obywatelskiej i totalnego sabotażu w sprawie ustawy dotyczącej izolowania groźnych przestępców - powiedział europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski w programie "Kawa na ławę" na antenie TVN24 (19.01.2014). Jacek Kurski pytał się również, - co się stało z 30 mld zł, o które wzrosło finansowanie publicznej służby zdrowia, a jednoczenie załamał się system ratowania dzieci. Szpital podpisał kontrakty i zobowiązał się, że będzie pełnił dyżur, a w tym samym czasie lekarz był gdzie indziej. To jest istota sprawy dlatego, że za rządów Platformy Obywatelskiej o 30 mld wzrosło finansowanie w służbie zdrowia, czyli gigantyczna kasa która idzie zupełnie bokiem, a jednocześnie tego rodzaju przypadki się zdarzają z powodu właśnie zaniedbań i z tego powodu, że lekarze są właśnie tam gdzie jest forsa, a nie tam gdzie jest ich obowiązek - powiedział Jacek Kurski. - 6, 7 lat temu lekarz zarabiał 3,5 tys. zł i siedział na dyżurze i ratował dzieci, teraz ten sam lekarz z imienia i nazwiska zarabia 40 tys. zł na kontrakcie, bierze procedury, które są drogie, dochodowe, i ma w nosie ratowanie dzieci - zwrócił uwagę. - Jeżeli stworzyć jakąkolwiek komisję śledczą to właśnie do wyjaśnienia, co się stało z 30 mld zł, o które wzrosło finansowanie publicznej służby zdrowia, a jednoczenie załamał się system ratowania dzieci - podsumował Jacek Kurski. Kliknij tutaj i oglądaj cały program "Kawa na ławę" na antenie TVN24 (19.01.2014). Źródło: www.tvn24.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):