Sytuacja na Ukrainie jest obecnie niezwykle skomplikowana - powiedział Jacek Kurski w audycji "7 Dzień Tygodnia" (26.01.2014).

- Niektórzy polscy politycy na kijowskim Majdanie bez jakichkolwiek podstaw rozbudzali nadzieje Ukraińców na szybkie zbliżenie z Unią Europejską. Taka polityka wbrew faktom, prowadziła do radykalizacji protestujących w Kijowie i niepotrzebnie zaostrzała konflikt - powiedział Jacek Kurski w audycji "7 Dzień Tygodnia" na antenie Radia ZET (26.01.2014). - W przyszłym tygodniu delegacja Parlamentu Europejskiego jedzie do Kijowa, aby rozmawiać z obydwiema stronami konfliktu. Jako wiceprzewodniczący frakcji EWD będę w tej delegacji. Sytuacja na Ukrainie jest obecnie niezwykle skomplikowana - stwierdził europoseł Solidarnej Polski, wiceprzewodniczący grupy EWD w PE. Na antenie Radia ZET poruszono też kwestię tajnych więzień CIA. "Washington Post" napisał, że Polska w zamian za 15 mln dolarów zgodziła się, by USA stworzyły w 2002 r. w Starych Kiejkutach tajne więzienie CIA. Pieniądze mieli przekazać polskiemu wywiadowi urzędnicy CIA. Zostały one przesłane pocztą dyplomatyczną do Niemiec a następnie przewiezione w bagażniku w dwóch dużych kartonach do Polski. - Jakim prawem Polska została potraktowana przez Amerykę i własnych liderów jak karczemna dziewka, którą każdy może użyć i wykorzystać, która jest na posyłki w Europie - pytał europoseł odnosząc się do sprawy więzień CIA w Polsce. Jacek Kurski wezwał do postawienia ówczesnego premiera Leszka Millera i prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przed Trybunałem Stanu. - Na terytorium Polski bez sądu przetrzymywano ludzi i ich torturowano. Zostaliśmy upokorzeni i potraktowani jak ostatni śmieć - powiedział i zaznaczył, że - nie można już kwestionować faktu istnienia na terenie Polski więzienia CIA, ponieważ z raportów Rady Europy i wyników śledztw w Stanach zjednoczonych wynika, kiedy w Polsce więziono ludzi podejrzanych o terroryzm, kiedy ich torturowano i ile za to zapłacono. Na ten typ narracji jest za późno, mleko się rozlało - stwierdził. - Hańba polega na tym, że Miller i SLD, jak w czasach komuny służyli Moskwie i Ruskim, tak z tą samą służalczością i serwilizmem zaczęli służyć Ameryce, tylko przestawili radary na ZachódTak jak wtedy brali w reklamówki 1,2 mil dolarów od Janajewa, tak teraz 15 mil dolarów w kartonach od Ameryki - podsumował europoseł Jacek Kurski. Kliknij tutaj i słuchaj całej audycji "7 Dzień Tygodnia" na antenie Radia ZET (26.01.2014). Źródło: www.radiozet.pl.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):