Oświadczenie - Jacek Kurski pozywa Fakt.

W związku z publikacją artykułu "Oto najbardziej leniwy poseł w Europie!" z dnia 18 stycznia 2010 r., który jest kolejną zorganizowaną nagonką ze strony tabloidu "Fakt - gazeta codzienna" przeciwko posłowi PiS do Parlamentu Europejskiego Jackowi Kurskiemu, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się wystąpić z powództwem o naruszenie dóbr osobistych.

Dziennik "Fakt" po raz kolejny bezpardonowo zaatakował europosła PiS i dopuścił się kłamstw oraz manipulacji faktami na temat działalności posła. Jest absolutnym kłamstwem jakoby Jacek Kurski opuścił prawie połowę dni pracy w Brukseli i to pomimo tego, że świadomie zaniża sobie statystyki i prawie we wszystkie poniedziałki zamiast dietetycznie podpisywać listę w Brukseli lub Strasburgu pracuje w swoich biurach na terenie Warmińsko-Mazursko-Podlaskiego okręgu wyborczego lub w Gdańsku.
Również aktywność parlamentarna europosła Kurskiego na tle innych polskich parlamentarzystów należy do poprawnych. Od 14 lipca 2009 Kurski ma na koncie 5 interpelacji poselskich, 2 rezolucje parlamentarne, 3 wystapienia plenarne i 1 poprawkę legislacyjną oraz jest kontrsprawozdawcą do raportu SOLVIT na forum Komisji Rynku Wewnętrznego (IMCO).

Pozew przeciw Faktowi obejmie również powtórzone w innym artykule tego samego wydania Faktu kłamstwa jakoby Kurski miał nie płacić mandatów i zasłaniał się immunitetem. Bezczelność tabloidu Fakt polega na tym, że kłamstwa te powtarza dysponując od 2 miesięcy kopiami przyjętych i zapłaconych mandatów, które Kurski przesłał redakcji.

Jacek Kurski poinformował o krokach prawnych wobec dziennika Fakt Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wyraził poparcie dla tej decyzji.

Biuro Prasowe
KP PiS
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):