PO próbuje obrazić naszą inteligencję.


Jest rzeczą oczywistą, że Tusk choruje na traumę po klęsce 2005 roku. PR-owcy Platformy Obywatelskiej próbują obrazić naszą inteligencję. Dzisiejsza (28.01.2010) wypowiedź Donalda Tuska to zabieg socjotechniczny. Donald Tusk pomimo dzisiejszej zapowiedzi i tak wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich - twierdzi europoseł Jacek Kurski.

Donald Tusk postąpił tak, gdyż nie wie jeszcze, jakie będą efekty pracy komisji hazardowej i jak sam wypadnie, zeznając przed nią. Tusk udaje, że interesuje się jedynie gospodarką i sprawami rządu, a tak naprawdę chodzi o przeczekanie trudnego politycznie czasu dla Platformy Obywatelskiej.


Najprawdopodobniej w połowie roku Donald Tusk zmieni decyzję i ogłosi, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Takie postępowanie ma poprawić jego słabnące notowania i za jakiś czas usłyszymy, że „naród błagał go o to, by jednak wystartował”. Tusk wystartuje, jeśli za kilka miesięcy okaże się, że nadal ma realne szanse – uważa europoseł Jacek Kurski.

Jacek Kurski decyzję Donalda Tuska przedstawia w następujący sposób:
- Po pierwsze sytuacja w Platformie bardzo się skomplikowała po tych roszadach, których dokonał. Musi nad tą sytuacją panować. Jako kandydat na prezydenta nie bardzo by mógł to robić.
- Po drugie, powaga sytuacji w komisji hazardowej. Tusk nie wie jak wypadnie przed komisją hazardową. To mogłoby zdewastować jego kampanię.
- Po trzecie, jest trzeci rok rządzenia, drugi rok kryzysu i pomimo tej "zielonej wyspy" Tusk nie wie, jakie będą wyniki rządzenia, czy za parę miesięcy nie nastąpi krach finansów publicznych.

Trzeba być "politycznie głuchym", by w oświadczeniu premiera dopatrzyć się rezygnacji z kandydowania. Zdaniem europosła Jacka Kurskiego gdyby Donald Tusk poważnie traktował dzisiejszą deklarację, to przedstawiłby Komorowskiego, Sikorskiego, czy Cimoszewicza jako kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):