Parlament Europejski ogłosił trzecią edycję konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży.

Parlament Europejski ogłosił trzecią edycję konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Nagroda przeznaczona jest dla młodych ludzi realizujących projekty promujące zrozumienie między narodami Europy. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 lutego 2010.

Konkurs, organizowany wspólnie przez Parlament Europejski i Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie, jest adresowany do ludzi w wieku od 16 do 30 lat, którzy realizują projekty ułatwiające porozumienie i współpracę między obywatelami krajów europejskich oraz budujące poczucie europejskiej tożsamości.

Mogą brać w nim udział osoby lub grupy realizujące np. programy wymiany młodzieży, projekty internetowe i artystyczne w skali europejskiej oraz organizujące imprezy przeznaczone dla młodzieży. Oceniane są projekty już wdrażane.

Trzy zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości pięciu, trzech i dwóch tysięcy euro. Ich autorzy zostaną także zaproszeni do Parlamentu Europejskiego.

Najlepsi kandydaci wyłaniani są w dwuetapowej procedurze.

Na pierwszym etapie narodowe jury złożone z posłów do Parlamentu Europejskiego z danego kraju wybierają 27 najlepszych projektów.

W drugiej fazie europejskie jury składające się z przewodniczącego i wybranych posłów do PE oraz przedstawicieli Fundacji Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie wyłania spośród narodowych kandydatów trzech finalistów.
Zwycięzcy zostaną wybrani do 8 kwietnia 2009 roku.

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Kontakt
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce:
ul. Jasna 14/16a,
00-041 Warszawa.
tel. +48 22 595 24 70
faks. +48 22 595 24 80
Koordynator konkursu w Polsce:
piotr.wolski@europarl.europa.eu
+48 22-5952484 (Warszawa).
33-3 88-173607 (Strasburg).
kom. +48 0-665851836.
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o działalności Jacka Kurskiego, wpisz swój adres Email w okno poniżej (PRENUMERATA WWW.KURSKI.NET) i kliknij na pole "Submit". Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie www.kurski.eu będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji dotyczących aktywności Jacka Kurskiego. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis www.kurski.net zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Szukaj artykułu lub tekstu (wpisz szukaną frazę lub wyraz):